Zasada Zachowania czystości w 4-ech kolorach!

Zasada Zachowania czystości w 4-ech kolorach!

Czy wiesz że jest zasada zachowania czystości w 4 kolorach

Najważniejszą zasadą która pozwoli nam na nie przenoszenie zanieczyszczeń z jednego miejsca na drugie jest używanie systemu 4 kolorów ścierek.

Dla utrzymania najwyższych standardów wszelkiego rodzaju ścierki nie są wykorzystywane w dwóch różnych miejscach. Tylko w ten sposób można uniknąć tzw. zanieczyszczenia krzyżowego, czyli przenoszenia niebezpiecznych związków chorobotwórczych nie tylko pomiędzy biurami, ale także pomieszczeniami jednego kompleksu.

Na czym polega system koloru ścierek?

Jedną ściereczką nie można umyć wszystkiego. Nie może służyć do czyszczenia toalety, a chwilę później przetarcia biurka. Dlatego używamy systemu kolorów.

Kolory ścierek wyznaczają strefę pomieszczenia, do której są przydzielone. Dzięki temu brud, a przede wszystkim zanieczyszczenia biologiczne nie są roznoszone po całym pomieszczeniu podczas sprzątania.

Używając czerwonej ścierki i środka myjąco- dezynfekującego o tym samym kolorze posprzątamy obszar łazienkowy.

Używając ścierki o kolorze zielony i środka o podobnym kolorze sprzątniemy obszar płaski tzn.: biurka, parapety, szafy, stoły, drzwi itp.

Używając ścierki o kolorze niebieskim i środka w tym samym kolorze sprzątniemy powierzchnie szklane tzn.: okna, lustra, witryny itp.

Używając ścierki o kolorze żółtym i środka sprzątamy kuchnię i gastronomię

Może dla niektórych osób jest to mało ważna zasada ale okazuje się bardzo istotna! nie pozwoli do doprowadzenia zanieczyszczenia krzyżowego, czyli przenoszenia niebezpiecznych związków chorobotwórczych

I my tą zasadę zachowujemy

Share this post

Komentarzy (2)

 • patka Reply

  Bardzo fajny i przede wszystkim prosty sposób 😉 Dzięki!

  24 października 2017 at 14:54
 • Eryk Grzeszkowiak Reply

  dla profesjonalnych firm sprzątanie ściereczkami o różnych kolorach, to standard. Wiele firm również zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie ze sobą niesie nie trzymanie się tych zasad i sami pytają zamawiając usługę czy korzystamy z koloryzacji.

  Pozdrawiam konkurencję 🙂

  25 lutego 2018 at 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *